Zakupy? Nie dzisiaj! Rozmowa z psycholożką Mirelą Batog

Zakupy? Nie dzisiaj! Rozmowa z Mirelą Batog

W najnowszym odcinku podcastu Odpowiedzialna Moda, próbuję wsadzić kij w szprychy machiny fast fashion. W świecie nadmiaru łatwo zgubić się w nieograniczonych możliwościach, a cenę zawsze płaci planeta i mniej uprzywilejowani ludzie. Z drugiej strony dopada nas presja, by być „najlepszą wersją siebie”.  Stale udowadniać swoją wartość na wszystkich polach… Czy można się wyrwać z tego zamkniętego koła?

Posłuchajcie czternastego odcinka! Razem z psycholożką Mirelą Batog rozmawiamy o naszych zakupowych zwyczajach.

Dlaczego kupujemy? Co oznacza kupować „za dużo”? Po czym możemy poznać, że zakupy stają się problem? Jak kupować miej? Czy mamy szansę na zakupowy umiar, czy nasz ludzki, niepohamowany apetyt jest wdrukowany w nasze DNA? Dlaczego większość z nas zawsze chce więcej (czy słyszycie w tle piosenkę Chylińskiej „Kiedy powiem sobie dość..” 😊). Jak chcieć MNIEJ i kupować mniej?

Mirela Batog jest psycholożką, psychoterapeutką (w trakcie certyfikacji) oraz wykładowczynią w Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu. Prywatnie zwolenniczka slow fashion, slow life, slow food i ciężkiej muzyki. Na Instagramie prowadzi konto @psychologija
Siadajcie zatem wygodnie w leżaku, słuchajcie i bierzcie coś dla siebie!

Anchor: https://anchor.fm/katarzyna-zajaczkowska
Spotify: https://open.spotify.com/episode/4PtkdPoaOlHp7EHcMmzrx5


Masz ochotę popracować nad swoją szafą i kosmetyczką i przejść na jasną stronę mocy?
Już we wrześniu zapraszam na warsztaty Sztuka Wyboru w Artystyce. Szczegóły wydarzenia znajdziesz tutaj:

https://www.artystyka.eu/sztuka-wyboru


PS. Niezmiennie zachęcam do subskrypcji kanału i podawania dalej moich treści. Dla młodego kanału nie-najmłodszej podcasterki takie wsparcie i wszelki feedback to absolutny czad! (czy tak się jeszcze mówi?! :))

Zakupy? Nie dzisiaj! Rozmowa z psycholożką Mirelą Batog
Przewiń na górę