Garderoba kapsułowa. Hit czy Kit?

Garderoba kapsułowa. Hit czy Kit?

Jeśli także masz wrażenie, że koncepcja szały kapsułowej atakuje Cię z każdej strony- witaj w klubie. W tym odcinku podcastu Odpowiedzialna Moda sprawdzam dlaczego teraz jest taka popularna, kto się na niej wozi i co naprawdę oznacza. Opowiadam skąd wziął się pomysł na takie myślenie o garderobie i gdzie zapala mi się czerwona lampka. Które założenia brzmią sensownie, a które warto przesiać przez współczesne sito 2020 roku.  Podrzucam też kilka ćwiczeń, od których moim zdaniem warto zacząć porządki w pawlaczach i osobistą listę must have ;).

Oto małe zadania, do których Was gorąco zachęcam, zanim pójdziecie na zakupy do Waszej kapsuły.

  1. Załóż notes „wejść i wyjść”, aby monitorować ruch w Twojej szafie. Zapisuj datę, cenę, miejsce i powód zakupu każdej rzeczy, choćby był to zły humor po rozmowie z szefem, który rzucił Cię wprost w ramiona sieciówki mijanej w drodze do domu. Weszłaś się tylko rozejrzeć, a wyszłaś z dwoma bluzkami? Trudno! Padłaś? Powstań! Popraw koronę slow fashion i zapisz wszystko w grzesznym dzienniku. Po miesiącu zanotuj, na ile w skali 1/10 zakup uważasz za udany i ile razy ubrałaś daną rzecz. Po kilku miesiącach zrób bilans zysków i strat i wyciągnij wnioski.
  2. Przyjrzyj się rzeczom, które nosiłaś w ciągu ostatniego miesiąca. Tak naprawdę nosiłaś, nie tylko ubierałaś rano, by zmienić zdanie pięć minut przed wyjściem. Za co je lubisz i dlaczego to właśnie je wybierasz? Czy masz jakiś zestaw, który nosisz najchętniej? Mundurek, który zawsze działa? Ukochane kolory, które tworzą Twoją paletę? Zrób telefonem kilka porannych zdjęć tych stylówek. Luz, to nie są foty na insta, tylko dokumentacja! Najważniejsze, by dostrzec jakiś schemat w tej układance.
  3. Na koniec ugryź temat z drugiej strony. Przyjrzyj się rzeczom, których zupełnie nie nosisz. Tym, które tylko smętnie wiszą lub leżą i nigdy nie mają szans na wychodne, nawet na krótki spacer z psem. Czy mają ze sobą coś wspólnego? Coś, co czyni z nich gorszy sort? Może to określony materiał/kolor/nadruk, może zbyt formalny lub seksowny charakter? Złap to i zapisz wnioski. Oto pułapki, których trzeba unikać.

Po co to wszystko? Po to, by podejść do swojej szafy nieco bardziej strategicznie i z umiarem. Spontanicznie i beztrosko już było i słabo to wyszło, nie sądzisz?
Kapsułowa garderoba ma dla mnie sens, kiedy działa i nie jest kolejną sezonową fanaberią. Jeśli ma to dla Ciebie sens, zapraszam na socjale- przybijemy sobie piątkę 🙂 @odpowwiedzialnamoda.pl

Ps. Podcast Odpowiedzialna Moda znajdziesz na
Anchor https://anchor.fm/katarzyna-zajaczkowska
Google Podcasts https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy8xZDU4MDNjOC9wb2RjYXN0L3Jzcw==
Apple Podcasts https://podcasts.apple.com/us/podcast/odpowiedzialna-moda/id1516317741?uo=4
YouTube https://www.youtube.com/watch?v=s0oC2j3jghY

Garderoba kapsułowa. Hit czy Kit?
Przewiń na górę